تخم‌مرغ حافظه را تقویت می‌كند
نتایج تحقیقات تازه پزشكی نشان می‌دهد كه خوردن منظم تخم مرغ و مرغ باعث تقویت حافظه و جلوگیری از پیری سلول‌های مغز می‌شود.

به گزارش فارس، این تحقیقات اولین تحقیقات در نوع خود است كه اشاره می‌كند؛ تخم مرغ و مرغ مواد مغذی بویژه ماده كولاین دارد كه مغز را از ابتلا به پیری محفوظ می‌دارد.

پژوهشگران گفتند: مواد غذایی نظیر ویتامین ب در مرغ، تخم مرغ، ماهیان و برخی از سبزی‌ها و لوبیا وجود دارد كه همه این غذاها شادابی و جوانی سلول‌های مغزی را حفظ می‌كنند.

نتایج این تحقیقات تاكیدی بر تحقیقات پزشكی گذشته است كه تاكید می‌كند: پیروی از یك رژیم غذایی متوازن و غنی از ویتامین‌ها و پروتئین‌ها، پویایی و شادابی اكثر سلوهای بدن و مغز را حفظ می‌كند.

در این پژوهش 400 فرد 36 تا 83 سال مورد بررسی قرار گرفتند و از آنها خواسته شد تا فرم عادت‌های غذایی و شیوه زندگی روزانه خود را از سال 1991 تا 1995 میلادی پر كنند تا سطح و عملكرد حافظه آنها در این دوره اندازه‌گیری شود و تصاویری نیز از مغز آنها گرفته شد.

نتایج این پژوهش نشان داد زنان و مردانی كه مرغ و تخم مرغ حاوی ماده كولاین را مصرف می‌كردند، از سطح و عملكرد حافظه بهتری نسبت به كسانی كه به اندازه كافی از این غذاها نمی‌خوردند، برخوردار بودند.